Stručná příručka pro muže o ženách

29. června 2015 v 18:59 | Nikol Grooving |  ←Úvahy→
Ženy jsou, jak je již známo, velice komplikovaná stvoření a muži si po celá staletí stěžují, že jim vlastně vůbec nerozumí. Abychom vykopali zakopaného psa, pokusila jsem se o vytvoření jakéhosi mostu mezi Marsem a Venuší. Zde, milí muži, máte příručku jedné z mnoha nepochopených žen. Abych hned na začátku předešla nepříjemnostem, samozřejmě všechny tyhle body neplatí na všechny. Každá žena je přece vyjímečná a tak dále. Na ni žádná příručka neplatí. Nebo si to jenom nechce přiznat.
1. Mluvte se ženou
Pravidlo číslo jedna pro vyjití se ženou, když už se vám mluvit nechce, tak to aspoň řekněte, nebo se jen usmívejte a občas kývněte hlavou. Pořád lepší, než otrávené odeskávání a znuděné pohledy. Ženy také nepotřebují pořád dokola mlít pantem. Nejsou to nechápavé stvůry, aby nedokázaly pochopit fakt, že se vám mluvit nechce. Stačí komunikovat. Stačí jedna milá věta. A máte klid.

2. Nikdy se neptejte ženy, co chce..
..protože to sama neví. Je zmatená a nejradši by brala všechny varianty. Je rozhodlá jen ve vyjímečných případech. Rezignovanou otázkou: "tak co vlastně chceš slyšet" na její snahu vyřešit nějaký konflikt, ji akorát vytočí. Protože neví, co slyšet chce, a protože ji dostanete do pozice diktátorky, i když se celou dobu snaží z vás vymáčknou alespoň jedno slovo k tématu. Viz bod. 1


3. Milujete-li ji, dávejte ji to najevo
Neznamená to kupovat drahé luxusní šperky, darovat každý den obrovskou kytici růží, nebo ji brát na prodloužené víkendy. Pokud máte svou ženu rádi, tak ji občas z ničeho nic obejměte, chytněte za ruku, řekněte něco pěkného, fantazii se meze nekladou. A ženě v tomhle případě stačí opravdu málo, aby měla lepší den. Ženy jsou empatičtější a citlivější element, některé více, některé méně. Často nám to je vytýkáno jako chyba. Celý den se potácíme s předsudky a bojíme se jakkoliv vyjádřit své emoce, aby nás někdo nezpranýřoval a nevyčetl nám, jak moc velké cítě a hysterky jsme.

4. Pochopte jejich hormony
Vy muži to máte lehčí v tom, že nemáte stejné orgány jako my. Nemáte v těle ženské věcičky, které neustále produkuji vajíčka a hromadu hormonů, a když žena neotěhotní, stihne jsi krutý týdenní trest v podobě tety Irmy. Každý měsíc. Představte si celý týden jednou za cca 28 dní, kdy se vám nechce absolutně nic dělat, jen brečet, jen křičet, někoho zbít, sníst celou ledničku a k tomu si musíte hlídat návštěvy na wc. Když nemají na veřejných záchodcích (nebo ve škole) odpadkový koš, to je taky pecka. V horším případě to je vše doprovázeno nelidskými bolestmi, a z podbříška se z ničeho nic stane PEKLO. Hormony bijí na poplach, a pak nemá být žena citlivější. Když tohle všechno pravidelně snáší, tak si zaslouží si občas upustit ventilek. A kecy typu "ty jsi hrozná cíťa", "všechno si moc bereš", "ježiši zase máš krámy, co?", "vždyť to nic není", opravdu nepomůžou. Víte kolik peněz stojí vložky a tampony? Neskutečné peníze. A ty hormony nevybuchují jen v období tety Irmy. I někdy mezi tím. Takže celý život ženy je v podstatě kolotoč atomových výbuchů hormonů.

5. Zacházejte s nimi hezky
Protože když to budete dělat, nebudou se cítit méněcenné a tím pádem nebudou mít potřeby říkat blbé řeči jen kvůli tomu aby z vás vyloudily trochu laskavosti nebo hezkého slova. Když se k nám budete chovat jako princeznám, my budeme vymýšlet spoustu věcí, jak vám to několikanásobně vrátit. Ne, že bychom to nedělaly i bez toho... ale takhle z toho máme radost i my, i vy. Nikdo se necítí být ponížen, ublížen, zklamán.

6. Nepodceňujte a nezhazujte cokoliv jim blízkého
Tohle se nedělá. Ani z druhé strany. Prostě ne. Pokud ona neodsuzuje vaši hudbu, neodsuzujte tu její. Repsketujte jeji koníčky, i když vám příjdou jakkoliv pitomé. To samé by mohla říci o těch vašich. A pokud ona v koníčcích podporuje vás, podporujte i vy ji.

7. Obejmutí spraví naprosto všechno
Obejměte ji kdykoliv když je: smutná, šťastná, zklamaná, rozčílená, nešťastná, když brečí, když se hádáte a vy chcete přestat, když potřebuje podporu a nebo jen tak. Objetí nikdy nikoho nezabilo. A holky ho mají rády. Víc než čokoládu.

8. Každá holka je jiná a tohle nemusí fungovat
Ale za zkoušku nic nedáte, co vy na to? Aspoň můžete hledat způsoby, co na tu vaši platí.


Proč to všechno? Na co vám to bude?
Protože ženy mají tu schopnost vše několikanásobně vrátit. Jelikož bývají intuitivnější a emptačitější než muži, vycítí vaše přání a touhy, a splní vám vše, co vám na očích vidí. V rámci mezí a možností, tedy.

A proto aspoň mluvte, mluvte, mluvte a občas otevřete své kamenné srdce! Nebudete věřit vlastním uším, co vše se dozvíte. Bude to stát za to :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 May May | Web | 29. června 2015 v 21:06 | Reagovat

Obejmutí radši než čokoládu?
Well, fuck me.
(bod 8 teď bude častým tématem mých nočních můr)

2 Nikol Grooving Nikol Grooving | Web | 29. června 2015 v 21:14 | Reagovat

[1]: ano, někdy ano :) :-D

3 Blanka Blanka | Web | 30. června 2015 v 22:40 | Reagovat

Období tety Irmy :D To je heslo :D:D

4 Melkora Melkora | Web | 28. července 2015 v 9:57 | Reagovat

Ach, můj bože! Pokud vy jste zmatená husička, která si sama se sebou neví rady a potřebuje, aby kolem ní muž chodil po špičkách a zacházel s ní, jako s malou holkou, prosím. Napište si o tom třebas sto příruček. Ale nevnucujte světu, že my ostatní jsme stejné, jako vy.

5 L Arpet L Arpet | E-mail | Web | 22. září 2015 v 17:25 | Reagovat

Já s tímto článkem celkem souhlasím. Hlavně s 3, 5, a  7. Se 4 se tak trochu dá něco dělat a žena se může trochu snažit, i když já bývám protivná už při představě, že za chvíli přijde zas ta věčná mučitelka Irma (středověká mučírna hadr proti ní)

[4]: Proto je tam bod 8. Osobně bych to popsala také tak nějak, kdyby mě to napadlo. Nemám pocit, že by článek působil, že je autorka malá rozmazlená holka. Naopak, jde o to, že muž mě rozmazluje a já se mu snažím vše vrátit a vzniká tak krásný vztah. Rozhodně by mě mrzelo, kdyby  přítel přestal být pozorný a milý ke mě. Objetí například nejstojí nic, netrvá věčnost a přesto je to jedna z věcí, alespoň pro mě, které potěší skoro nejvíc :) když vím, že jsem pro někoho dost dobrá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama